Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00600/
 : Röportaj No:96 |
YAŞADIĞIM DÜNYA TÜM ROMANTİK FİKİRLERİ YIKMAYA ÇALIŞSA DA AŞKA İNANIYORUM

İsveçli doom metal grubu Draconian ''Turning Season Within'' ile yükselişini sürdürdü. www.zehirlisarmasiklar.com sitesiyle ortak olarak grubun vokalistleri Anders Jacobsson ve Lisa Johansson ile röportaj gerçekleştirdik.

DRACONIAN
DRACONINA

"Turning Season Within"i eski albümlerinle kıyaslar mısın?
"Turning Season Within" diğerlerine göre daha yüksek tempolu, yoğun ve eklektik. Aslında müzikal yönümüzü değiştirmedik. Müziğimizi daha çeşitli ve konserlerimizi daha ilginç kılmak için bu albümde yeni bir şeye ihtiyacımız vardı. "Turning Season Within" önceki albümlere göre daha az melodi içeriyor, daha çok riff temelli bir yapıya dayanıyor. Ama biz hala kendimizi gothic/doom grubu olarak görüyoruz.
"Turning Season Within"de lirik konularınız neler? Bir konsept var mı yoksa her şarkı kendi özgür hikayesini mi anlatıyor?
Bir bakıma her şarkı; aşk, yalnızlık, kırılganlık ile ilgili. 'Earthbound' şarkısı ise diğerlerinden farklı çünkü orada kendi hayatımdan, tuzağa düşürülmüş gibi hissetmekten… Ve bunu takip eden umutsuzluk ve çaresizlikten söz ediyorum… Benim için en kişisel albümüz oldu bu.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.