DOWN  : Röportaj No:98 |
ESKİ AÇIK ''YEAHH!'' DESENE!

Southern metal'in yıldızlar karması Down; Metallica'nın 3. teşrifindeki ön gruplardan biri olarak, ülkemizdeki ilk konserini verdi. Grubun tüm elemanları ile sahne arkasında takıldık, içtik, sohbet ettik. Yetmedi, Philip Anselmo ile bir de röportaj patlattık.

DOWN
DOWN

Orijinal albümlerinizin pek satılmadığı ülkelerde çalıyor olmak neler hissettirir sana, mesela bugün burada çalıyor olmak gibi?
Burada bizi dinleyen, bizi bekleyen insanlar olduğunu biliyorum. Ve nihayet onların karşısında olacağız az sonra. İlk defa gidilen bir ülkede ya da şehirde çalıyor olmak... Bu beni her zaman heyecanlandırmıştır. Ayrıca burası olağanüstü bir şehir. Oteldeki odamdan dışarıya baktığımda gördüklerime inanamadım. Tüm grup, boğazın fotoğraflarını çektik. Ayrıca yerel yemeklerden yedim, çok lezzetliydi birkaçı. Kısacası bu tarz konserler farklı kültürleri tanıyabilmek için ufak da olsa bir şans sunuyor bize ve bu da yeterince kıyak bir durum.
Yeniden toplanmanızın ardından Heaven And Hell ile turladınız ve şimdi de Metallica ile turluyorsunuz. Devlerle birlikte olmak nasıl bir şey?
Rüyaların gerçek olması gibi... Çünkü biz onların müziği ile kendimizi kaybedip, şu an ne yapıyorsak onu yapmaya başladık. Anlatabiliyor muyum adamım? Sadece bir ya da iki elemanları değil, tüm elemanları -hatta eski elemanları bile- birer idoldür bu grupların. Şu sahaya çıkıp bir baksana, kaç grup böylesine bir ortamda çalabilir ki?
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.