VOLBEAT  : Röportaj No:99 |
BEŞ YAŞIMDA ELVIS'İN TAKLİDİNİ YAPARDIM

Volbeat'in lideri Michael Poulsen telefonun diğer ucundaydı. Kendisiyle yeni albüm ve Elvis Presley sevgisi hakkında konuştuk.

VOLBEAT
VOLBEAT

İkinci albümünü çıktığından beri sürekli konser veriyorsunuz, yeni albüm için şarkı yazmaya nasıl vakit buldunuz?
Haklısın. Geçen sene 9 aydan kısa bir sürede 100'den fazla konser verdik, deliceydi. Turnedeyken sürekli "biz yeni albümü hangi arada yazacağız da hangi arada kaydedeceğiz" diye kara kara düşünüyorduk. Sonra aslında turnede kullanabileceğimiz çok fazla vaktin olduğunun farkına vardık. Böylece tur otobüsü, otellerde ve soundcheck'ler esnasında yazdığım şarkı sayısı 28'i buldu! Sonra onları toparlama aşamasına geçtik, aralarından 14'ünü seçtik.
"Guitar Gangsters and Cadillac Blood" 2008'in en çok beklenen albümlerinden biri olarak anılıyor. Bu sizin üzerinizde bir baskı yarattı mı?
Evet tabii ki. İnsanları hayal kırıklığına uğratmayı kimse istemez. Ama her şeyden önce kendiniz için, tamamen kalbinizden geldiği şekliyle yazmanız lazım ve dinleyicilerinizin yaptığınız şeyden memnun kalmasını dilersiniz. Zaten müzik yaparken şöhret ve sükse gibi başka şeyler düşünürseniz başarısız olursunuz.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.