CARNOPHAGE  : Röportaj No:101 | 18
DEATH METAL'İN BİRİNCİ LİGİ!

Ankara'nın dünya death metal piyasasına son armağanı Carnophage, A.B.D.'li şirket Unique Leader Records'tan çıkan albümlerini kutlamak için 13-14 Eylül tarihlerinde Ankara ve İstanbul'da iki başarılı konser verdi. Vokalist Oral'a (nam-ı diğer Goreall) gırtlağının sızısı geçmeden birkaç soru yönelttik.

CARNOPHAGE
CARNOPHAGE

Albümün çıkışını Ankara ve İstanbul'da iki konserle kutladınız. Fan cephesinin ne düşündüğü az çok ortada, peki grup olarak sizin izlenimleriniz ne yönde?
Grup olarak oldukça memnun kaldık. Seyircinin desteği ve enerjisi bizi kesinlikle çok mutlu etti. Pek çok yeni insanla tanıştık ve konserlerde çok eğlendik. Bizim için bunlar çok önemliydi. Beklediğimizi aldık diyebilirim.
Carnophage nispeten genç bir grup, ortada henüz demo bile yokken aniden Unique Leader'la anlaşma ve albüm gündeme geldi. Bu denli erken bir başarıyı neye bağlıyorsun, şansınız mı yaver gitti, "Myspace sağolsun" mu diyorsun yoksa "grup olarak ta en baştan beri böyle bir fırsat için çok çalışıyorduk hakkımızı aldık" görüşünde misin?
Unique Leader'la anlaşmamız üzerinden gidecek olursak bunu Myspace'e bağlamamız mümkün olmaz. Kayıt sonrası yolladığımız promo ve ardından gelen bir süreç sonucu Unique Leader'la anlaştık. Şarkılarımızı çaldığımız bir video çektik ve videodan kesinlikle memnun kaldı şirket. İlk günden beri mesajları çok olumlu oldu. Anlaşmamız için, "Zaten bunun için çalışıyorduk" diyebiliriz. Bu şirketle anlaşmamızdan dolayı demiyorum bunu ama ilk günden beri yurtdışından bir şirketle anlaşmak istiyorduk ve istediğimizi en iyi biçimde başardık diye düşünüyorum.
Herşey bir yana Erik Lindmark'ın (Deeds Of Flesh gitaristi- Unique Leader Records'ın sahibi) kendisinden övgü ve böyle bir teklif almak nasıl bir his?
İşte bizi en mutlu eden olaylardan birisidir, bu söylediklerin. Maili ilk okuduğumuzda gözlerimize inanamadık. Sonuçta Erik, kariyeri ve bastığı albümlerle, hem müzisyenlik, hem de şirket sahipliği açısından "kült" bir konumda. Kesinlikle çok mutlu olduk. İlk andan itibaren gelen bu süreçte tüm grup olarak tek amacımız daha da gelişmek.
Unique Leader'ın gruplarını turneler anlamında da çok iyi desteklediği biliniyor. Şirketin sizin için de bu tür planları var mı, şimdiye kadar hiç gündeme geldi mi bu konu?
Bizimle ilgili tur planları var. Fakat bunları ilk konuştuğumuzda şubat ayı idi ve albüm çıkışına 6 ay vardı. Albüm çıkış sonrasında bu durumların daha net olacağını biliyorduk ve beklemedeydik. Şu an içinse albüm yeni çıktı ve şirket promosyon çalışmaları ile bir hayli meşgul. Yakın zaman içinde bazı şeylerin haberi gelecektir. Turlara çıkmayı kesinlikle çok istiyoruz. Gündeme gelmiş bazı turlar vardı, zaman darlığı sebebiyle olmadı ama önümüzde yıllar var, turlar için değerlendirilecek pek çok fırsat olacağını düşünüyoruz.
Albümün geleceğe dair bir yıkım fikrini çağrıştıran iki başlığı ve Par Olofsson'un elinden çıkma şahane bir kapağı var. Tüm bu görsel ve sözel sunumun ardında nasıl bir konsept yatıyor, kısaca anlatır mısın?
Görsel sunumdan başlarsak, aynen senin de dediğin gibi, kapakta geleceğe dair bir karamsarlık fikri hakim ve Par bu kapak çalışmasında bizim için mükemmel bir iş çıkardı. Kapak dışında iç dizayn da şarkı sözleri ile uyumlu oldu ve Ozan Yıldırım'dan (Ravenwoods) mükemmel bir performans aldık. Kendisi çok çok iyi bir iş çıkardı. Şarkı sözleriniyse tek bir konsept üzerine yazmadık. Birkaçı dışında hepsi albüm ismiyle ve kapağıyla bir şekilde bağlantılı. Masum insanların küçük amaçlar için öldürülmeleri, savaş suçluları ve din üzerinden kitleleri sahtekarlıkla yöneten insanların getirdiği felaketleri anlatıyoruz pek çok şarkıda.
Albümün ve tabi diğer marşandizin (tişört vb.) Türkiye'de nasıl dağıtılacağı netlik kazandı mı?
CD ve marşandiz için dağıtım anlaşması yapmadık. Şu an için isteyenler bize Pay-pal'dan ya da posta çeki yolu ile ulaşılabilirler. Myspace sayfamız (http://www.myspace.com/carnophageturkey) yoluyla da bire bir iletişime geçebilirler.
Senin Cidesphere ve Carnophage arasında bir de Burst Appeal adında bir grubun vardı. Onunla ilgili herhangi bir gelişme var mı?
Burst Appeal, pek çok şanssızlığın ardından 1 değil 2 kez kayda girmek zorunda kaldı. Yakın zaman içinde birçok promo yolladık, şimdi bunların cevaplarını bekliyoruz. Gruba devam, fakat bir yılı aşkın bir süre boyunca davulcu problemimiz olmuştu. Herşeyin istediğimiz kıvama gelmesini bekledik. Şu an itibari ile 2. albümün yarısından çoğu bitti bile. Çalışmaya ve üretmeye devam...
Röportaj: Utku Usta

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.